Wzory do haftu, skąd brać pomysły?

Pomysly na wzory do haftu

Czy znasz wszystkie sposoby skąd je brać? To jest odwieczny problem kreatywności. Żeby wszystko dobrze hulało trzeba ją ćwiczyć. Chłonąć z różnych źródeł i dobrze rozglądać się dookoła siebie. Oglądasz dużo obrazków w internecie? Memy, śmieszne kotki, tik toki, Instagram (polecam nasz 😉 ), Pinterest. No wszystko tam jest, czasami aż za dużo. Tak pomysły na wzory do haftu też tam znajdziesz. Dlatego warto czasem skupić się na pięć minut i poszukać w internecie czegoś konkretnego. Jakiejś jednej frazy w tych różnych wyszukiwarkach. 

Ale o tym pewnie wiesz, ale czy wiesz jak szukać?

Na przykład taki Pinterest. Wpisuję sobie: floral print i mogę przeglądać i przeglądać… a mózg to sobie wszystko chłonie i przetwarza po swojemu. No i zapamiętuje.

Kolejne źródło pomysłów na wzory do haftu to Twój własny telefon. Umówmy się! Większość z nas pstryka zdjęcia bardzo często, a później nawet do nich nie zagląda. Może warto raz na jakiś czas zrobić przegląd? Stwórz katalogi i uporządkuj swoje zdjęcia np. zdjęcia kwiatów z okolicznych łąk lub pięknych jesiennych liści z ostatniego spaceru do lasu. Kto wie czy za dwa miesiące jak zajrzysz do telefonu to nie wpadniesz na jakiś pomysł, w którym to właśnie wykorzystasz swoje własne zdjęcia. 

Chodzisz na spacery? Jeśli nie to polecam zarówno te miejskie jak i leśnie. Tam na prawdę znajdziesz mnóstwo pożywki dla oczu i mózgu. Wystarczy dobrze się rozglądać, inspiracje pojawią się same! 

Sztuka!

Kolejne źródło szukania inspiracji do tworzenia wzorów do haftu jest dla mnie oczywiste. Ale nie musi być takie dla każdego. Tak to sztuka! Zarówno ta profesjonalna jak i amatorska. Każda. I nie, nie musi to być od razu całodniowa wycieczka do muzeum narodowego. Może masz w pobliżu lokalną galerię sztuki? Ja na przykład ostatnio byłam na otwarciu galerii naszych znajomych – the12gallery. Mała, lokalna, tuż obok pięknego Gliwickiego rynku. Poszukaj takich miejsc obok siebie. Sztuka jest na wyciągnięcie ręki. 

No a jeśli nie lubisz, bądź nie możesz, chociaż bardzo zachęcam, to wystarczy Ci dostęp do internetu. Szczególnie polecam Ci aplikację Google Arts & Culture – to prawdziwa perełka! Cały świat sztuki we własnym telefonie. Tutaj linki do wersji Android i wersji iOS

A jeśli swoje pomysły na wzory do haftu masz na wyczerpaniu i chcesz po prostu coś wyhaftować. Bez godzin głowienia się nad wzorem, szukania, przeglądania i wymyślania. Możesz zawsze skorzystać z gotowych wzorów, których znajdziesz mnóstwo na etsy. Nie kosztują wiele, a są szybki rozwiązaniem dla osób, które niekoniecznie potrafią rysować, a mają ochotę na wyhaftowanie czegoś bardziej skomplikowanego. 

Ale my też mamy wzory do haftu dla Ciebie!


Ja oczywiście zachęcam Cię do zajrzenia do naszego sklepu, gdzie znajdziesz wzory mojego autorstwa. Są oryginalne i niepowtarzalne, nie znajdziesz ich nigdzie indziej.  Jeśli postanowisz z nich skorzystać, koniecznie pochwal się efektami swojej pracy na Instagramie czy w mailu – jak wolisz. Jeśli pozwolisz to z ogromną radością podzielę się Twoimi haftami na bazie moich ilustracji na swoim Instagramie i Facebooku. Do których śledzenia oczywiście Cię serdecznie zapraszam.

W korzystaniu z gotowych wzorów najlepsze jest to, że i tak każdy wykonuje je po swojemu. Niby podstawy te same, ale efekty zupełnie różne i zaskakujące. 

Trzymaj się i tamborki w dłonie!

Aga, Szew Prosty

Zostaw komentarz