7 inspirujących kont hafciarek z Instagrama

Inspirujące konta haciarek

Cześć! Dzisiaj zrobimy sobie szybki przegląd, albo i nie, to zależy na jak długo zabłądzisz w czeluściach internetu do których dzisiaj chcę Cię wysłać. Ale obiecuję, że będą to naprawdę tylko wspaniałe miejsca. Zapraszam na przegląd 7 ciekawych, inspirujących, intrygujących, a z pewnością czasami szalonych kont na Instagramie działających dookoła świata haftu. 

1. Becca @nooknorth

Minimalizm i geometria – tak bym określiła to co znajdziesz na tym koncie. Nietypowa forma jaką przybiera tutaj haftowana biżuteria bezwątpliwości warta jest chwili Twojej uwagi.

2. Harriet Riddell @institchyou

Szalone portrety wyszywane na maszynie. Koniecznie musisz tam zajrzeć! Autorka maluje nićmi patrząc bezpośrednio na modelkę lub modela. Efekty są wspaniałe, a nici dają bardzo charakterystyczną kreskę tego typu ilustracjom. Rysowanie portretów niewątpliwie wydaje się czymś trudnym, a rysowanie ich tak dziwnymi narzędziami wydaje się być czymś kompletnie wariackim. Przynajmniej dla mnie, osoby, której z portretami zawsze było pod górkę.

3. Karin Lundström @karinlunds

Bez wątpienia wśród 7 inspirujących kont hafciarek nie mogło zabraknąć Karin Lundström. Szwedzkiej artystki wykorzystującej tkaninę, ściegi, przeszycia, geometryczne kompozycje na różne możliwe sposoby. 

4. Stefanija @damaja 

Berlin nie zawodzi jeśli chodzi o wszelkiego rodzajów twórców, ktorzy znajdują tam swoje miejsce na ziemi. W tym mieście tworzy Stefanija. Jej hafciarskie prace to głównie współczesne autorskie motywy, które umieszcza najczęściej na odzieży. Warto podglądać żeby otworzyć głowę na to że kompozycje często mogą być niesymetryczne i pozornie dziwne, ale jeśli się wszystko dobrze “poukłada” to efekty końcowe będą świetne. 

5. Sara Barnes @brwnpaperbag_stitch 

Wystarczy napisać, że są tu robione na zamówienie portrety piesków, kotków i innych domowych zwierzaków. Wspaniałości miłe dla oka, a przy okazji można podejrzeć trochę warsztatu. 

6. Oh My Golly Embroidery @ohmygollyembroidery

Hafty z przekazem w punkowym stylu. Warto zaglądać co jakiś czas, żeby przypomnieć sobie, że haftowanie może być wyrazem społecznego zaangażowania. I nie musi być w przekazie miłe, kolorowe i przyjemnie prezentować się na ścianie w dziecięcym pokoju.

7. Sila Gur @jolly_hoops

Na koniec Sila Gur. Jak sama autorka opisuje swój profil – znajdziesz tu malarstwo tworzone nićmi inspirowane modą. Dlatego to chyba najlepszy opis tego wszystkiego czego możesz się spodziewać na tym profilu. Plus pięknych ilustracji i wspaniałego cieniowania nićmi. I jeszcze czarowania kolorami. Zdecydowanie warto zaglądać po odrobinę inspiracji.

To tyle na dzisiaj. Za nami 7 inspirujących kont hafciarek. Miłego buszowania po światach różnych twórczyń. Jeśli znasz kogoś kogo koniecznie muszę poznać to pisz, chętnie pooglądam coś nowego. 


Trzymaj się i tamborki w dłonie!
Aga, Szew Prosty

Kupując w moim sklepie, wspierasz mnie w tworzeniu na moim blogu takich wpisów jak ten! Dziękuję Ci!

Zostaw komentarz