Czy wiesz czym haftować? I dlaczego można na (prawie) wszystkim?

Na czym można haftować?

Często przy okazji haftowania padają pytania na czym haftować.

Czy bawełna, czy len? A jeśli bawełna to jaka? No i czy ta stara koszulka co mi się już nie podoba, ale nadal można ją nosić będzie odpowiednia do haftowania? Prawda jest taka, że prawie wszystko się nada, ale nie na wszystkim będzie haftowało się łatwo i przyjemnie. Niektóre materiały na pewno nie sprawdzą się u początkujących, ale nikt nikomu nie zabroni spróbować. Nie ma na szczęście policji hafciarskiej, która będzie Was ścigać za eksperymenty.

Dla dodania odwagi wszystkim niepokornym mam dzisiaj trochę ciekawostek z różnych stron świata. Niektóre to naprawdę szalone pomysły w doborze podłoża do haftowania! Większość oczywiście wymaga już sporych umiejętności, ale może są osoby które się rodzą z tymi umiejętnościami?

Nam zwykłym śmiertelnikom pozostaje zazdrościć i podziwiać. A ja Was zabieram w podróż po haftowym świecie.

1. Laura Della Vecchia @levezaart

Liście! Tak, jesienne, wysuszone liście, które są piękne same w sobie mogą być jeszcze ładniejsze. Dowody wprost z Brazylii: 

2. Pola Laamanen @polalab

Liście to mało szalony pomysł? To zabieram Was teraz do Finlandii. Co powiecie na okulary. Tak, tak, dobrze widzicie, że niewiele przez nie widać. Ale czasami może to i lepiej 😉

3. Danielle Clough @fiance_knowles

Czas na Afrykę, RPA i paletki! Sama w to nie wierzę, ale tak naprawdę jest. Haft na paletkach.

4. Caroline Harrius @carolineharrius

Ceramika. Nietypowe połączenie ze Sztokholmu. Wygląda świetnie!

5. Helen D Wilde @ovobloom

Papier. Coś łatwego do wypróbowania i sam materiał nie wydaje się być aż tak trudnym. W teorii oczywiście 😉 Możecie też zawsze podpytać Helen Wilde z Wielkiej Brytanii.

6. Tessa Perlow

Na koniec artystka z Asbury Park w New Jersey. Haft na skórze? No może nie do końca, ale prawie. Można np. zrobić zmywalne tatuaże ze swoich haftów. To wygląda niesamowicie!

A Ty na jakim materiale najbardziej lubisz haftować? A może jeszcze nie macie swojej ulubionej tkaniny? Jeśli tak, to w naszych największych zestawach znajdziesz zarówno len, jak i drelich oraz bawełnę. Wszystko po to aby przekonać się co dla Ciebie jest najlepsze. Jeśli te materiały to dla Ciebie dalej mało, to w zestawach do przypinek znajdziesz filc.

Sprawdzaj, szyj, pruj i baw się dobrze!
Aga, Szew Prosty

Kupując w moim sklepie, wspierasz mnie w tworzeniu na moim blogu takich wpisów jak ten! Dziękuję Ci!

Zostaw komentarz